BAYİLİK | BASIN | HOT ROCK® MENU | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ÜRÜNLER
 
   
     
     
logo
 
  FİRMAMIZ HAKKINDA
  .
 

Adem Çelik Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Doğa Turizm ve İnşaat A.Ş., Avustralya'nın volkanik taşlarının sıcaklığını, yemeğin doğal lezzeti ile buluşturan Hot Rock sistemlerini Türkiye'ye getirmiştir. Tanıtımına başlandığı ilk günden itibaren tüm dünyada inanılmaz bir ilgiyle karşılanan Hot Rock sistemleri sektörün dikkatini hemen çekmiş ve tüm dünyada yüzlerce restoran, otel, kulüp ve kafe tarafından artan taleplerle kullanılmaya başlanmıştır.

  .
 

İlköğretimden üniversiteye uzanan köklü eğitim geleneğinin Türkiye’deki aydınlık siperlerinden olan Adem ÇELİK başarılı bir işadamıdır. Trabzon’un Of ilçesinde 16 çocuklu ailenin altıncı çocuğu olarak dünyaya gelen Adem ÇELİK, inşaat sektöründeki önemli hizmetleri ile ülkemiz ekonomisine katkılarının yanısıra, bu çalışmalarından edindiği engin tecrübelerini Türk eğitimine hizmet etmekte kullanmıştır. 1990 yılında yaptırdığı Adem ÇELİK İlköğretim Okulu’nu T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlamıştır.

Adem ÇELİK 1995 yılında Beykent İleri Eğitim Kurumları’nı kurarak,Türk yüksek öğrenimine yeni ve çağdaş bir model getirmiştir. Liverpool John Moores Üniversity- Beykent (BIHE) programları bu girişimin ilk örneğidir. Bu girişim Adem ÇELİK Beykent Eğitim Vakfı’nın kurulmasını sağladı. Vakıf’ın çabaları sonucu 1997 yılında kurulan Beykent Üniversitesi ile aynı yıl; Özel Edirne Beykent İlköğretim Okulu, Lisesi ve Anadolu Lisesi kuruldu. Bugün tüm eğitim kurumlarında 9000’i aşkın öğrencisi ile ülkemiz çağdaş eğitim anlayışına katkıda bulunmaya devam eden Beykent Eğitim Kurumları, Adem ÇELİK’in bu ülkeden kazandıklarını yine bu ülke için harcayan gerçek bir eğitim sevdalısı olduğunun göstergesidir.

Başarılı eğitim atılımlarına 2005 yılında İzmit Körfez Kampüsü’nün temellerini atarak devam eden ÇELİK Rüya Köşkleri Adem Çelik Villaları projesi ile, kent yaşamının yoğun temposundan uzak ancak kendi içerisinde çağdaş kentlilik kültürünü de taşıyan, kendi mevkiinde denize hakim ve utralüks villalarında şehir yaşamı ile iç içe, ancak kentin kaosundan uzak şık mekanlar yaratarak, bu konuda ne denli başarılı olduğunu da kanıtlamıştır. Beykent Siteleri, Adem ÇELİK Villaları, Şişli Ayazağada yer alan ve Eylül 2005’de eğitim ve öğretime açılan 5500 kişilik yeni Beykent Üniversitesi Ayazağa Yerleşkesi, yapımı devam eden İzmit Körfez Kampüs binası ve ülkemiz inşaat sektöründe bir çığır açacak Avalon Beykent Projesi…

2006 yılı Mayıs ayı itibariyle temeli atılan Avalon Beykent Alışveriş ve İş Merkezleri projesi ile Adem Çelik dünyada bir ilki gerçekleştirecektir.

Hastanesi, Oteli, dev helikopter pisti, raylı otopark sistemi, Residance ve Spor Kompleksleri, geniş aktivite alanları, Alışveriş Mekanları, Toplantı ve Seminer Salonları ve 2000’in üzerinde öğrenci kapasiteli önlisans programlarının yer aldığı üniversite ek binaları ile çağdaş, modern donanımlı ve her ihtiyaca cevap verecek olan dev bir projeye imza atacaktır.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Adem ÇELİK, Beykent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevinin yanısıra, Beykent Adem ÇELİK Eğitim Vakfı ve Doğa Turizm A.Ş ile Adem ÇELİK Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı’na da aktif olarak devam etmektedir.

Linkler

Beykent Üniversitesi
Adem Çelik Şirketler Grubu

 

     
     
   
         
   

doga turizm  logo

Doğa Turizm ve İnşaat A.Ş. | 0212 873 76 61
  ademcelik sireket grubu
Adem Çelik Şirketler Grubu
sayfa başına dön
   
BAYİLİK | BASIN | HOT ROCK® MENU | HAKKIMIZDA | İLETİŞİM | ÜRÜNLER
04 Agustos 2020 Sali